Monitorul de Suceava

Bradul Putna se impune după o revenire formidabilă

Gabriel TODERAŞCU

Etapa a V-a a Ligii a IV-a a adus o nouă victorie pentru Cetatea. Sucevenii s-au impus cu 3-1 la Drăgușeni prin golurile marcate de Iosif Netbai, în minutele 37 și 62, ambele din penalty, și Vlad Codău, în minutul 68.

Cel mai spectaculos joc al rundei a avut loc însă la Frătăuții Vechi. Echipa gazdă Progresul conducea în minutul 90 cu 2-1 pe Bradul Putna, însă formația oaspete a reușit să întoarcă soarta meciului în secvențele de prelungiri. Au marcat Vasilică Confederat și Sebastian Ignătescu, respectiv Andrei Patache, Casian Atomei și Liviu Coroamă.

Tot duminică, Viitorul Liteni a trecut cu 3-0 de Dream Team Ipotești cu ajutorul reușitelor semnate de Lungu, Rîșcu și Sahru.

Progresul Frătăuții Vechi – Bradul Putna 2-3

1         Cetatea Suceava    5         5         0         0          39-3   15p

2         Juniorul Salcea        5         4         0         1          17-5   12p

3         Bradul Putna           5         3         1         1          19-7   10p

4         Viitorul Liteni          5         3         1         1          11-8   10p

5         Juniorul Suceava    5         3         0         2          13-7   9p

6         Progresul Frătăuții Vechi5         2         0          3         10-8   6p

7         Dream Team Ipotești        5         2         0          3         9-10   6p

8         Minerul Iacobeni   5         2         0         3          8-16   6p

9         Forestierul Frumosu         5         2         0          3         7-15   6p

10       Moldova Drăgușeni          5         2         0          3         10-226p

11       Zimbru Siret            5         1         0         4          4-26   3p

12       Recolta Fântânele  5         0         0         5          3-23   0p

Acest articol este proprietatea Monitorul de Suceava si nu poate fi reprodus fără acordul scris al acestora.