joi, 20 mar 2025 - Anul XXX, nr. 66 (8901)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9768 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,5871 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   1 imagine |   ø fişiere video

Peste 5 ani de închisoare pentru un tânăr cu o mulțime de furturi comise

Joi, 20 Martie 2025 (15:44:30)de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Un tânăr care a comis o mulțime de furturi în zona Gura Humorului – Câmpulung Moldovenesc a fost condamnat de Judecătoria Gura Humorului la o pedeapsă rezultantă de 5 ani și 4 luni de închisoare, evident în regim de detenție.

Pedeapsa nu este încă definitivă, dar inculpatul se află deja după gratii.

Pe portalul instanței de judecată apare un adevărat cearșaf de infracțiuni și sentințe din ultimii ani, în urma cărora inculpatul, Claudiu Nicolae Cioltan, a ajuns la pedeapsa amintită.

Cioltan a făcut parte din gruparea în care acționa și Alexandru Nicolae Cuciureanu, ambii provenind din sistemul de protecție a copilului.

Claudiu Nicolae Cioltan a comis în general furturi mărunte, însă uneori a arătat că poate deveni și violent.

Într-unul din cazuri, acesta i-a aplicat un pumn în gură unui bărbat și a luat-o la fugă. Agresiunea a avut loc în stația de taxiuri din centrul orașului Gura Humorului.

Furturile au fost comise în general din societăți comerciale, din anexe gospodărești, din mașini, chiar din biserici.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Peste 5 ani de închisoare pentru un tânăr cu o mulțime de furturi comise.
 Vizualizări articol: 925 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Peste 5 ani de închisoare pentru un tânăr cu o mulțime de furturi comise0.05

Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Monitorul doreşte ca acest site să fie un spaţiu al discuţiilor civilizate, al comentariilor de bun simţ.
Din acest motiv, cei care postează comentarii la articole trebuie să respecte următoarele reguli:

1. Să se refere doar la articolul la care postează comentarii.
2. Să folosească un limbaj civilizat, fără injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, dacă acestea nu au legătura cu textul.
4. Username-ul să nu fie nume de personalităţi ale vieţii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greşeli, incoerenţă, lipsă de documentare etc.

Nerespectarea regulilor menţionate mai sus va duce la ştergerea comentariilor, fără avertisment şi fără explicaţii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinţă interdicţia accesului la această facilitate a site-ului.



RE-PAIR
Directia Generala Anticoruptie
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Alte titluri din Ultima ora local

Ştiri video

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Cum considerați că ar trebui aleși primarii și presedinții de Consilii Județene?

Un tur de scrutin
Două tururi de scrutin
Nu știu / Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei