Traficul rutier pe o stradă care face legătura între zona centrală a Sucevei și o arteră principală – Traian Vuia – este îngreunat, începând de săptămâna aceasta, de o serie de lucrări de reabilitare.
Începând de marți, 11 martie, pe str. Nicolae Labiș se desfășoară lucrări de reabilitare a trotuarelor și carosabilului, care includ:
· Ridicarea la cotă a capacelor de canalizare și a geigerelor, unde este posibil;
· Frezări și consolidări ale terasamentului în zonele necesare;
· Preluări cu BADPC 22,4 și asfaltare continuă pe un sens de mers.
”Rugăm participanții la trafic să circule cu atenție și să respecte semnalizarea temporară. Vă mulțumim pentru înțelegere!”, au transmis reprezentanții Serviciului Administrare Străzi și Sistematizare Rutieră din cadrul Primăriei Suceava.
Un termen de finalizare al lucrărilor nu a fost avansat, condițiile meteo fiind un factor care ar putea influența mult evoluția acestora.