joi, 27 feb 2025 - Anul XXX, nr. 48 (8883)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9774 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,7417 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   1 imagine |   ø fişiere video

Noii subprefecți de Suceava sunt Camelia Damian, din partea Uniunii Polonezilor, și Bogdan Păstrăv, de la PNL

Joi, 27 Februarie 2025 (16:19:40)de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Noii subprefecți de Suceava sunt Camelia Damian, din partea Uniunii Polonezilor, și Bogdan Păstrăv, de la PNL, care au fost numiți în funcție de Guvern, joi, în locul lui Florin Sinescu și Antoniu Flandorfer, care au fost susținuți în funcție de PSD.

Camelia Damian și Bogdan Păstrăv vor depune jurământul în funcție vineri, 28 februarie, la ora 10.00.

Camelia Damian a mers la prefectură de pe poziția de director executiv la Primăria Suceava, la Direcția Patrimoniu. De profesie este economist, expert contabil, cu diplomă de master în managementul administrației publice din țările Uniunii Europene.

Are o experiență de 17 ani în coordonarea și conducerea activității de gestionare a administrării domeniului public și privat al municipiului Suceava și în activitatea de achiziții publice.

Bogdan Păstrăv are 43 de ani, este absolvent de inginerie economică și are master în inginerie comercială. A lucrat ca inginer, în sistem privat, și a fost consilier local în mandatul 2020-2024.

Printr-un comunicat de presă, PNL Suceava a transmis că are încredere că Bogdan Păstrăv își va exercita mandatul „cu profesionalism și dedicare”. De asemenea, noul subprefect a declarat că funcția în care a fost numit „este o responsabilitate enormă” și și-a exprimat convingerea că „alături de specialiștii din Instituția Prefectului Județul Suceava și în conformitate cu strategia PNL”, va reuși să răspundă eficient tuturor solicitărilor din această funcție. „Am acumulat ani de experiență în administrație și politică, iar acum este momentul să pun această expertiză în slujba județului. Sunt pregătit pentru orice provocare”, a afirmat Bogdan Păstrăv.

Schimbarea din funcție a prefectului PNL de Suceava și numirea noului prefect, din partea PSD, este așteptată să aibă loc în ședința de guvern de săptămâna viitoare.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Noii subprefecți de Suceava sunt Camelia Damian, din partea Uniunii Polonezilor, și Bogdan Păstrăv, de la PNL.
 Vizualizări articol: 846 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 5.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 5.0 din 1 vot
Noii subprefecți de Suceava sunt Camelia Damian, din partea Uniunii Polonezilor, și Bogdan Păstrăv, de la PNL5.051

Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Monitorul doreşte ca acest site să fie un spaţiu al discuţiilor civilizate, al comentariilor de bun simţ.
Din acest motiv, cei care postează comentarii la articole trebuie să respecte următoarele reguli:

1. Să se refere doar la articolul la care postează comentarii.
2. Să folosească un limbaj civilizat, fără injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, dacă acestea nu au legătura cu textul.
4. Username-ul să nu fie nume de personalităţi ale vieţii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greşeli, incoerenţă, lipsă de documentare etc.

Nerespectarea regulilor menţionate mai sus va duce la ştergerea comentariilor, fără avertisment şi fără explicaţii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinţă interdicţia accesului la această facilitate a site-ului.



RE-PAIR
Directia Generala Anticoruptie
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Alte titluri din Ultima ora local

Ştiri video

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Cum considerați că ar trebui aleși primarii și presedinții de Consilii Județene?

Un tur de scrutin
Două tururi de scrutin
Nu știu / Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei