Un tânăr săltat pentru furturi a ajuns la spital după ce le-a spus polițiștilor că se simte rău și a fost și prin Italia
Vineri, 28 Februarie 2020 (11:22:42)de Florin PAIU
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)Click aici pentru VIDEO
Polițiștii suceveni au pus în executare, vineri dimineață, două mandate de percheziție la Todirești, la solicitarea DIICOT Arad, într-un dosar de furturi. Unul dintre cei ridicați, un tânăr în vârstă de 25 de ani, a fost urcat într-o dubă și adus spre Suceava iar pe drum le-a spus polițiștilor că nu se simte prea bine, are simptome de răceală și a fost recent și prin Italia. Conform procedurilor, bărbatul a fost predat imediat unui echipaj specializat, care l-a transportat la Spitalul Județean Suceava, unde a fost internat în izolare pe secția de Boli Infecțioase. Se așteaptă rezultatul analizelor trimise la Centrul Regional Iași, după care, funcție de rezultate, suspectul și-ar putea continua drumul spre procurori din Arad, care urmau să-l audieze.
Vizualizări articol: 5047 | | Notează articolul: | Nota curentă: 1.7 din 3 voturi Un tânăr săltat pentru furturi a ajuns la spital după ce le-a spus polițiștilor că se simte rău și a fost și prin Italia1.753
|
|
Comentarii
Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.
Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.