În intervalul 23-25 august, Baza Sportivă „La Bază”, din Şcheia, va fi gazda ediţiei a III-a a Cupei Bucovina la tenis cu piciorul, o competiţie dedicată tuturor iubitorilor acestui frumos sport, care începe să aibă din ce în ce mai mulţi adepţi în ţara noastră. Cupa Bucovina la tenis cu piciorul este organizată de ACS Bucovina Sport Cetate din Suceava şi se va desfăşura pe echipe formate din doi jucători. Terenul de joc va fi încadrat de liniile dreptunghiului în care se serveşte la tenis de câmp, adică aproximativ 6,40 metri lungime şi 4 metri lăţime. Fiecare echipă va juca minimum trei meciuri, şi asta deoarece se vor forma grupe de câte patru echipe, în prima fază jucând fiecare cu fiecare. Fiecare set al meciului se va juca în sistem set mic, până la 11, în sistemul două din trei seturi, în semifinale şi-n finală urmând să se joace trei din cinci seturi.
Primele două ediţii ale Cupei Bucovina la tenis cu piciorul au fost câştigate de echipele Dorin Goian / Eugen Airoaie şi Liviu Luca / Andu Vornicu.
Pentru înscrieri, dar şi pentru informaţii suplimentare cei interesaţi pot apela numerele de telefon 0744.404545 şi 0741535429.