După Radu Caşuba şi Victor Găluşcă, o altă mare glorie a fotbalului sucevean cere demisia lui Ciprian Anton, actualul preşedinte al clubului Cetatea. Este vorba de Ilie Gafencu, fost şi el antrenor al centrului de copii şi juniori al clubului.
„Cu două zile înainte de expirarea concediului de odihnă m-a chemat la club şi mi-a spus că îmi dă un salariu numai să-mi dau demisia pentru că altfel o să mă dea afară şi-mi pierd vechimea. Eu am 36 de ani de când muncesc pentru acest club, iar el nu are atâţia ani de viaţă. Dacă fotbalul sucevean a ajuns pe mâna lui, s-a terminat totul”, a opinat Ilie Gafencu.
La fel ca ceilalţi doi colegi, Caşuba şi Găluşcă, Ilie Gafencu reclamă neplata a două salarii şi a concediului de odihnă.
Răspunsul lui Ciprian Anton la acuzele lui Gafencu au fost la fel de hilare ca şi până acum.
„Eu le-am dat un sfat prietenesc, le-am spus că e mai bine să-şi dea demisiile pentru a nu fi nevoit să merg la ITM şi să cer luarea altor măsuri. Le-am spus asta când şi-au depus cererile de concediu, dar intenţia mea nu a fost să-i dau afară, ci doar să-i fac să respecte regulile impuse de club, pentru că ei refuzau să prezinte caietele de lucru”, a precizat Ciprian Anton.
(28 aug 2009, 13:32:42
In emisiunea de la tv intermedia a spus ca Logofatul cand a venit el la Cetatea acest copil nu mai era al clubului , MINCIUNA , deoarece ulterior a recunoscut ca l-a sunat pe Logofatul si inca un copil care erau in cantonament la Moldovita cu juniorii clubului Cetatea , pentru ca acestia sa mearga la lotul national , dupa care acestia au disparut la Hagi.
Se dovedeste inca o data ca este un mincinos deoarece in emisiunea TV a spus ca Logofatul nu era la Club cand a venit el presedinte , dar de fapt COPILUL ERA IN CANTONAMENT CU JUNIORII CETATII .
Prea multe minciuni intr-un termen atat de scurt , a inceput cu Roiu si Onciu si continua cu juniorii.