vineri, 21 feb 2025 - Anul XXX, nr. 43 (8878)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9773 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,7543 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   1 imagine |   ø fişiere video

Îndemn

AUR îi cheamă pe suceveni în stradă pentru viitorul democrației și libertății în România

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Organizația Județeană AUR Suceava a făcut un apel către suceveni să fie alături de această formațiune politică în acțiunile pe care le organizează pentru apărarea democrației și libertății din România. „Suntem martorii unor momente cruciale pentru viitorul democrației și libertății în România. În lumina evenimentelor recente, care au subminat statul de drept și valorile democratice, considerăm esențial să ne unim vocile și să acționăm împreună pentru a ne apăra drepturile fundamentale”, se arată într-un comunicat transmis de AUR Suceava. Acest partid îi cheamă pe suceveni să „fiți alături de noi în aceste momente esențiale pentru apărarea drepturilor noastre” și să participe la acțiunile care vor fi organizate zilele următoare, pe 21 și 22 februarie și pe 1 martie. „Avem ocazia să arătăm că nu cedăm. Vineri, 21 februarie, românii sunt așteptați în Piața Victoriei din București, iar sâmbătă, 22 februarie, de la ora 11:00, în Piața Constituției din București”, se mai spune în comunicat. 

De asemenea, AUR Suceava a anunțat că membrii acestui partid vor fi în stradă pe 21 și 22 februarie, în piețele, pe străzile și în parcurile din județ pentru a strânge semnături pentru susținerea candidaturii lui Călin Georgescu pentru președinția României. „Dacă nu poți merge la București, ieși din casă și semnează! Fiecare semnătură e o declarație de curaj, o dovadă că România nu se lasă călcată în picioare. Dar aceasta este doar prima bătălie. Pe 1 martie, de la ora 11:00, toată România se adună la București, în Piața Universității. Această acțiune este mai mult decât o manifestație – este un simbol al unității și al voinței noastre de a nu ceda în fața unui sistem corupt și ilegitim. Va fi cea mai mare mișcare populară din ultimele decenii. Românii sunt așteptați în stradă pentru a spune clar: Nu cedăm! Nu renunțăm! Nu acceptăm dictatura!”, au mai transmis cei de la AUR Suceava.

În comunicat se mai spune că pentru a facilita participarea tuturor persoanelor care își doresc să ia parte la mitingul din 1 martie, AUR Suceava organizează transportul cu autocarul către București, cu plecări din Vatra Dornei, Gura Humorului, Rădăuți, Suceava și Fălticeni. Pentru a rezerva un loc sau pentru mai multe informații privind orele de plecare și punctele de întâlnire, cei interesați sunt rugați să sune la: 0746 369 392, 0761 698 405.

„Acum este momentul să ne unim forțele și să arătăm că suntem o națiune puternică și solidară. Vă îndemnăm să participați în număr cât mai mare la aceste mitinguri și să vă implicați activ în acțiunile care vizează protejarea democrației și a drepturilor noastre. Împreună, putem face diferența și putem contribui la construirea unui viitor mai bun pentru noi și pentru generațiile viitoare”, au încheiat cei de la AUR Suceava.

 

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului AUR îi cheamă pe suceveni în stradă pentru viitorul democrației și libertății în România.
 Vizualizări articol: 782 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 1.89/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 1.9 din 9 voturi
AUR îi cheamă pe suceveni în stradă pentru viitorul democrației și libertății în România1.959

Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Monitorul doreşte ca acest site să fie un spaţiu al discuţiilor civilizate, al comentariilor de bun simţ.
Din acest motiv, cei care postează comentarii la articole trebuie să respecte următoarele reguli:

1. Să se refere doar la articolul la care postează comentarii.
2. Să folosească un limbaj civilizat, fără injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, dacă acestea nu au legătura cu textul.
4. Username-ul să nu fie nume de personalităţi ale vieţii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greşeli, incoerenţă, lipsă de documentare etc.

Nerespectarea regulilor menţionate mai sus va duce la ştergerea comentariilor, fără avertisment şi fără explicaţii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinţă interdicţia accesului la această facilitate a site-ului.



RE-PAIR
Directia Generala Anticoruptie
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Local

Ştiri video

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Cum considerați că ar trebui aleși primarii și presedinții de Consilii Județene?

Un tur de scrutin
Două tururi de scrutin
Nu știu / Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei